KARTLI SİSTEM KAPI KİLİDİ

Kartlı sistem kapı kilidi standart mekanik anahtarlı kilitlere kart okuyucu ve elektromotor ilave edilerek imal edilen kullanımı son derece pratik kilit sistemleridir.

Standart kilitlerde sadece anahtar ile kapı açmak mümkün iken kartlı sistem kapı kilitlerinde ham kart hem anahtarla kapıyı kontrol etmek mümkündür. Sistemin elektronik beyni olduğundan dolayı kartlı sistem kapı kilitleri standart kilitlere nispeten daha fonksiyoneldir.

Kartlı sistem kapı kilitleri elektronik ve motor mekanizmalarının çalışabilmesi için güç kaynağına ihtiyaç duyarlar. Bazı kilitler pil ile çalışabilirken bazıları adaptöre ihtiyaç duyar. Montaj kolaylığı, alt yapı gereksinimi gibi faktörler göz önüne alındığında pille çalışan kartlı sistem kapı kilitlerinin daha fazla tercih edilmektedir. Kolay montajın yanı sıra kartlı kilitler mekanik kilitlere göre bir çok avantaj sağlar.

KARTLI SİSTEM KAPI KİLİTLERİNİN AVANTAJLARI

Kartlı sistem kapı kilitleri mekanik anahtarlı klasik kilitlere nispeten bir çok avantaj sağlar. Bu avantajlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz.

KARTLI SİSTEM KAPI KİLİTLERİNİN ANA UNSURLARI

Kartlı sistem kapı kilitleri standart kilitlere ilaveten elektronik devre, yazılım ve motor ihtiva eder. Kartlı sistem kapı kilitlerinde de kol ve kilit mekanizması vardır fakat kilit mekanizmaları içerisinde bulunan mekanik parçalar ve motor sebebiyle standart kilitlerin mekanizmalarından biraz daha büyüktür. Elektronik kart kilidin ön kısmında, pil yuvası genellikle kilidin arka kol kısmında bulunur. Yazılım vasıtasıyla kodlanan kartlar kilidin elektronik devresi tarafından olunarak motora komut gönderilir, işlem sonucu kilidin elektronik kartında kayıt altına alınır.


cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry