KARTLI KAPI KİLİDİ

Kartlı kapı kilidi teknolojinin ilerlemesiyle birlikte işimizi son derece kolaylaştırmasıyla hayatımızdaki yerini almıştır. Biyometrik, wireless, bluetooth gibi birbirinden farklı tipde kapı kilitlerinin arasında en yaygın ve stabil kullanılanı kartlı kapı kilididir.

Kartlı kapı kilitleri yağmur, çamur, güneş, soğuk, sıcak gibi fiziki koşullardan etkilenmeden her durumda hizmet vermeye devam ederler. Biyometrik başta olmak üzere diğer kapı kilitlerinde ortam koşulları sebebiyle kapıda kalma olasılığınız açısından en iyi tercih kartlı kapı kilitleridir.

Kartlı kapı kilidi önceden tanımlanmış kartlar ile birden fazla kişinin kullanımı için oldukça idealdir. Diğer kilit sistemlerindeki gibi kişiyi kapının önüne götürüp herhangi bir tanıtım yapma işlemi yoktur. Resepsiyondaki bilgisayar üzerinden bir iki saniye içerisinde belirlenen yetkiler ve zaman çerçevesinde kişilere kart tanımlanarak bu yetkiler dahilindeki kapılardan geçişleri sağlanır. Kartlı kapı kilidi çoğunlukla standart kalem pillerle çalışır. Kilide takacağınız 4 adet kalem pil ile bir kaç yıl çalışmasını sürdürecektir. Pille çalışması kartlı kapı kilidinin hem kolayca monte edilmesini sağlar hem de kablo alt yapısı hazırlama derdinden kurtarır.

Kartlı kapı kilidinde kullanılan kartlar ne derece yüksek teknoloji ise o kadar işinize yarayacaktır. Mifare kartla çalışan kapı kilitlerinde kullanacağınız kartınızı bir çok farklı uygulamada da ortak olarak kullanabilirsiniz. Örneğin mifare kartınızla kapınızı açabilirken aynı kartla otopark bariyerinizi veya diğer kartlı geçiş sistemlerini kullanabilirsiniz. Kartlı kapı kilidi sizi anahtar taşıma derdinden kurtarmanın yanında anahtar çoğaltma, kaybolan anahtar için kilit göbeği değiştirme gibi gereksinimlerden de kurtaracaktır.

Kartlı Kapı Kilidi

KARTLI KAPI KİLİDİ ÇEŞİTLERİ

Kartlı kapı kilitleri kollu ve duvar tipi kart okuyuculu olarak iki ana türdedir. Kollu olan kartlı kapı kilitleri daha ziyade otellerde, ofislerde, öğrenci yurtlarında kullanılır. Bu tarz kartlı kapı kilitlerinde kablo altyapısı gerekmez kilit piller çalışır. Online veri akışı olmaz, kilitler kartın içerisindeki veriyi okuyarak ona göre kapıyı açar veya açmaz. Duvar tipi kart okuyuculu kapı kilitleri ise geniş bir kullanım alanına sahiptir, ofisler, hastaneler, plazalar, turnikeli geçiş sistemleri ...vb sistemlerle entegre çalışırlar. Duvara takılan bir kart okuyucu elektronik kapı kilidini kontrol eder. Bu tarz kartlı kapı kilitlerde online veri akışı sağlanır böylelikle anlık olarak kapılardan yapılan geçiş hareketleri bilgisayar ekranından takip edilebilmektedir. Kollu kapı kilitlerine karşın en büyük dez avantajı kablo altyapısı gerektirmesidir.

NE TÜR KARTLI KAPI KİLİDİ KULLANMALIYIM

İhtiyacınız; kişilerin belirli zaman aralığında belirli kapıları kullanmalarını sağlamak ise kollu tip kapı kolu kullanabilirsiniz. Kollu tip kartlı kapı kilitlerinde giriş çıkış hareketlerini anlık olarak bilgisayar ekranından takip edemezsiniz fakat uygulaması ve kullanımı çok pratiktir. Giriş çıkış hareketlerini anında ekrandan görmeniz gerekiyor, sık sık raporlama yapmanız isteniyorsa duvar tipi kartlı kapı kilitleri daha uygun bir tercih olacaktır.cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry